Кажуть, що можна викрасти будь-який автомобіль, з будь-яким захистом та сигналізацією і навіть з людьми всередині салону. Сучасні системи викрадення легко зламують «Пандору», навіть найвищого рівня захисту. Викрадачу достатньо кількох миттєвостей і допомоги спільника, якому всього й потрібно – пройтися впритул із власником, який нічого не підозрює та поставив машину на стоянку. Як убезпечити автомобіль від угону і що сьогодні пропонують експерти для ефективного захисту?
Тема безпеки є особливо актуальною для авто E-класу з усіма досконалостями, які пропонують світові виробники. Ця іномарка може коштувати не один мільйон, часто її охороняють як «зіницю ока» цілим ескортом охоронців. Серед найпопулярніших для угону – Lexus, Jeep, Toyota, Audi, BMW, Ford, Honda, Hyundai, Kia, Mazda, Range Rover. Викрадають також і Porsche, Lamborghini, але вони помітніші на українських дорогах, ніж на швидкісних автобанах у Західній Європі.
Способи захисту автомобіля від угону
Різні види «авторського» захисту залишимо фахівцям, оскільки це «таємниця за сімома печатками», і ніхто не посвячуватиме в такі подробиці людей, які не є клієнтами. Але дуже часто викрадають і дешевші авто, які можна легко продати та знайти платоспроможного покупця.
Зазвичай викрадачі призначають своїми жертвами марки, на які існує підвищений попит, тому фахівці рекомендують не вибирати їх для покупки. Найкраще купити машину, яка мало привертає увагу любителів легкої наживи. Другий критерій захисту стосується відсутності умов для розбирання на запчастини. Адже вони мають чималий попит на автомобільному ринку.
Тому зловмисники й крадуть машини для отримання необхідних деталей, кузова, двигуна, ходової частини. Вибір цілісних конструкцій, які неможливо розібрати, їх мало цікавить. З цієї точки зору виграють власники Jeep, Fiat, Dodge, Volvo, Suzuki, Renault, Peugeot, Citroen.
Технічні засоби захисту
На думку експертів, найефективніший захист від угону – це дорога сигналізація. Проте автоаматорами найчастіше використовується штатна система, добре відома викрадачам. Вона відключається за кілька секунд навіть непрофесійним викрадачем автомобілів. Натомість рекомендується встановлювати дорогу автосигналізацію, доповнивши її спеціальними наворотами та механічним захистом:
- Автосигналізації включають системи захисту відомих світових брендів – Pandora, SCHer Khan, Starline та інших. Щоправда, треба бути обачними і не потрапити на російського виробника, тепер це табу для всіх і не лише в Україні.
Сучасна сигналізація управляється з айфона або смартфона, має зворотний зв’язок, безліч зон контролю, що включають передпусковий розігрів мотора, функцію коліс, а також стільниковий модуль GSM, маркери, мітки, різні секрети. - GPS-трекери та маяки. Вони дозволяють також дистанційно спостерігати за транспортним засобом, визначати місце розташування та загальний стан. Система оснащена криптографічним захистом радіосигналу, який запобігає скануванню за рахунок плаваючого коду з діалоговим динамічним шифруванням.
Захист заснований на кількох типах датчиків, що реагують на завдання удару або руху в салоні, зміну кута нахилу. Управління системою та спостереження в режимі онлайн проводиться з використанням GPS, GSM, Bluetooth. - Штатні іммобілайзери із секретами розставляються у різних місцях салону, що перешкоджає відключенню в ручному режимі. Протиугінний модуль ІММО здатний блокувати двигун та включення запалювання автомобіля.
Крім того, експерти рекомендують стерегтися безключового доступу із застосуванням так званого смарт-ключа. Річ у тім, що його можна легко зламати код-грабером, цей дешифратор швидко навчилися використовувати грабіжники.
Механічний захист
Пристрої, які блокують кермо, гальма, педалі, коробку передач добре доповнюють автосигналізацію, це дієвий механічний захист автомобіля від угону. Він помітний ще при зовнішньому огляді машини, після чого бажання угону різко зменшується.
Механічний захист ще більше ускладнює подолання електронних сигналізацій. З цією метою можна використовувати довший ключ авторизації, що ускладнює сканування, і встановити сигнал неможливо. Викрадач не може скопіювати його під час паркування автомобіля, щоб відкрити салон після відходу власника в торговий центр за покупками. Найбільш популярні такі методи:
- Замок на капот. Важливо також не забути зачинити двері навіть при сильному поспіху, що вбереже від втрати машини. Якщо в Європі це вважається у порядку речей, то в Україні з цим краще бути обережнішим.
- Блокатор руля. Цікавим рішенням може стати механічний захист, який встановлюється на кермо та торпедо. Річ у тім, що його видно ще на підході до автомобіля, це може зберегти його в цілості та безпеці. Різні види механічного захисту пропонуються для блокування керма та педалей, навіть якщо викрадач і відкрив салон і зламав сигналізацію.
- Замок на коробці. Застосовується також окремий ключ для блокування коробки, але і його можуть розкрити за допомогою звичайної викрутки. Спеціальне блокування коробки передач, капота зі складним замком та ключами може відлякати зловмисників.
- Блокатор дверей. Виходячи з машини навіть на невеликий час, слід убезпечити себе від неприємних наслідків та встановити систему безпеки дверей на блок. Перевірити також, щоб усі вікна в салоні були щільно закриті, це важливе правило й від пожежі. Лише одна сигарета, кинута в салон, може призвести до займання.
Важливий спосіб захисту – зберігання автомобіля в гаражі, який повністю закриває від огляду та захищає від потенційних небезпек. Щоб розкрити гараж, знадобиться чимало шуму, що приверне увагу й вимагатиме великих зусиль у порівнянні з паркуванням на вулиці.
Додаткові заходи
Ефективними заходами захисту також вважаються страхування та обережність:
- Каско з ризиком «викрадення» коштує недешево, але всі витрати окупляться у багато разів при угоні автомобіля. Цей пункт можна включити до тарифного плану для оформлення страхування в банку або у страхової компанії.
- Правильне паркування на освітленій ділянці також знижує шанси на викрадення. Краще ставити машину на ніч на платній стоянці, за високим парканом чи огорожею, з відеокамерами по периметру.
Таким чином, оптимальний комплекс заходів, як захистити авто від угону, включає дорогу електронну систему в комплекті з декількома видами механічного захисту. Крім того, не потрібно створювати спокусу для викрадача та залишати машину в доступному місці. Краще розмістити її «ночувати» на платну стоянку з добре освітленим майданчиком або в капітальному гаражі.
Додайте до цього елементи аерографії, унікального тюнінгу, що відрізняє вашу машину, фірмові знаки, як на авто «Мегатранс», і це набагато ускладнить викрадення, збут та перевезення.
Зважаючи на поширеність викрадення автомобілів, багато людей звертають увагу на послуги пасажирських перевезень та оренди автобусів з водієм. Такий вибір стає більш привабливим, оскільки надає можливість уникнути ризику власного авто стати жертвою угону.